داستان آن انتلکتوئلی که تلویزیون ایتالیا را نگاه می کرد

سلام ...
یکم : دلم گرفته از این روزها ، دلم تنگ است
                              میان ما و رسیدن هزار فرسنگ است


دوم : جوابیه ای نوشته بودم بر کامنت آن آقایی که ترجمه ی من از گزارش تلویزیون ایتالیا را دروغ خوانده بود . این جوابیه ، اما مخاطب خاص ندارد به آن شکل :

سلام آقا . من مثل شما و رفقایتان بی ادب نیستم . مثل شما هم نمی دانم انتلکتوئل یعنی چه . مثل شما هم دروغ نمی گویم . مثل خیلی های دیگر مردمان آن ور یا این ور آب هم نیستم که هی روضه ی براندازی رژیم بخوانم و هی به به بگویم به جان آمریکا و اروپا . من مثل خیلی ها سیاستمدار هم نیستم . من یک آدم معمولی ام .
اما زبان ایتالیایی ام خوب است . آن قدر خوب است که وقتی گزارشگر تلویزیون دولتی ایتالیا - که نه از ریش و پشمی های دین مدار ، و نه از جفنگ آبادی های غرب دوست یا هر گروه و دسته ی دیگری نیست - می آید و آن چیزهایی را که در وبلاگم نوشتم می گوید ، می فهمم چه می گوید .
من نه مثل شماها فقط تلویزیون رژیم را نگاه می کنم ، نه مثل آن دیگری ها فقط تلویزیون های ضد رژیم و تلویزیون های احمق طرفدار براندازی و طاغوت را . من نگاه می کنم هر آن چه را که هست و می فهمم . تلویزیون ایتالیا هم یکی از آن هاست .
نه آقا !
دروغ حناق نیست ! چون اگر حناق بود ، رییس جمهور محبوبتان و بت شریفتان تا حالا صد بار از خفه گی مرده بود !
...
خدا ، ناظر بر همه ی اعمال و حرف های ماست . چه مسلمان باشیم چه یهودی چه مسیحی چه بی دین . چه شیعه باشیم چه سنی چه " حجتیه " ای ...
خدا هنوز هست . خدا را نمی شود دروغ گفت !


سوم : اس ام اس قطع است . موبایل ها نیم بند وصل هستند . تلویزیون فقط چهره ی نورانی آقا را نشان می دهد که از حماسه ی مردم تجلیل می کند یا تشییع جنازه ی چند تن از هم وطنان که ایادی استکبار کشتنده اندشان را . روزنامه نداریم . سرعت اینترنت افتضاح است و یک سره قطع و وصل می شود . سایت ها فیلتر هستند . یاهو مسنجر و گوگل تاک بالا نمی آیند .
آن وقت می گویند : این که می گویید آزادی می خواهیم یعنی چی ؟ یعنی می خواهد دختر و پسر هم دیگر را وسط خیابان ... ؟!


چهارم : حیف آن هایی که مردند ، حیف ماهایی که می مانیم ...

/ 3 نظر / 16 بازدید
پريسا

سلام به غزل عزيزم . منم نفهميدم اين حجتيه ننگه يا افتخارشونه ! والله ديگه اين روز ها حوصله خودم رو هم ندارم . كاش به يه جايي برسيم

پريسا

راستي غزلكم ، يادت باشه اينايي كه نوشتي همه تعريف آزادي مطلقه !!! خدا كمك كند ما را . . .