داستانی در حوالی خشم و هیاهو

سلام ...
عصبانی ام . اخم هام باز نمی شود . سکوت کرده ام و در سکوت فریادهای اطرافم را گوش می دهم .
مامان اما بغض کرده این چند روز را . او هم عصبانی ست . اما آن چنان هم سکوت نکرده . بر عکس همیشه ها که فقط نگاه می کرد ، این بار یک سره داد و بیداد شده . مریض شده این چند روز از بس حرص خورده . توی بعضی مهمانی ها که فکر می کند دار و دسته ی طرفداران احمدی نژاد آنجا زیاد هستند نمی رود .
امروز صبح داشت به من می گفت که شرمنده ی من است ! مامان من داشت می گفت شرمنده ی دخترش است ! که تمام این سال ها را مقلد خامنه ای بوده و از او به عنوان یک شخصیت مذهبی دفاع کرده ! مامان مذهبی من با شرمندگی تمام داشت می گفت دیگر فساد مرجمع تقلیدش را باور دارد و می خواهد مقلد کس دیگری شود ! نه فقط مامان ، که خیلی از دوستان دیگر مذهبی اهل مطالعه اش همین را می گفتند پای تلفن بهش !
...
اما من سکوت کرده ام . اخم کرده ام و توی دلم آشوب است . راه پیمایی نمی روم . صبح ها تا شب توی مغازه ام هستم و شب ها پای بی بی و صدای آمریکا می نشینم . امروز صبح که تلویزیون ایران  بعد از سه روز آمار آرای استان ها را اعلام کرد سردرد گرفتم و توی خودم جیغ کشیدم . اما باز هم سکوت کردم و راهپیمایی نرفتم !
من نمونه ی بارز یک دختر بی تفاوت شده ام نکند شاید ؟
بی تفاوت نیستم که ! بی تفاوت نیستم اما سکوت کرده ام ... چه قدر با ده سال پیشم که توی ماجراهای هجده تیر خودم را خفه کردم و یک هفته مانده به کنکور خودم را انداختم توی خیابان ها و گند زدم به کنکورم فرق دارم ؟! چه قدر عوض شده ام من !

 

پی نوشت : ممکن است با این اوضاع ویزا میزایی هم در کار نباشد ! خداحافظ ایتالیا شاید !

 

پی نوشت 2 : خیلی خودخواهم که در این شرایط به ویزای خودم فکر می کنم ؟ به جهنم ! باشم ! من نگران ویزام هستم . درست به همان اندازه که نگران ماندن احمدی نژاد هستم . هر دو برای من یک اندازه مهم هستند . یک اندازه ی چهار ساله !

 

پی نوشت 3 : لعنتی ها ! ایشالا خدا فیلترتون کنه ! آخه چرا سایت میر حسین موسوی رو فیلتر کردین دیگه !

/ 10 نظر / 17 بازدید
هیچ کس

سلام.. منم مثل تو..احساس می کنم هر حرکت و راه پیمایی و فریادی یه بازی کثیف دیگه است..من از سیاست بیزارم..آدم انقدر وقیح؟ مامانت حق دارن..اما زود تر هم میشد دست این ها رو خوند..حیف من و نسل من.

پریا

و امسال من اولین بار بود که بی تفاوت نبودم. شاید چون در احاطه ی خبرگزاری هایی بودم که چیزی را کتمان نمی کردند و شاید چون همه چیز را از دور دیدم و شنیدم. به فکر زندگیت باش! خیلی خوبه. اینطوری میشه کاری کرد روزی بالاخره...

امیر

انقدر خودخواه نباش غزل...محکم باش و استوار و باشکوه...بی تفاوتی درد نسل ماست...این لحظات در تاریخ زیاد بوده و نسلی سرفرازبیرون اومده که خواسته و اراده کرده...ناامیدی تو دل هممون موج میزنه ولی باید سخت بودوصبوروسمج...

مهشید

غزال جان یقین داشته باش که ظلم همیشه پا بر جا نمی ماند. همسفر قدیمی ترکیه

سام

سلام خوبی غزل خانوم...؟؟؟ نمی دونم چطوری اومدم اینجا فقط میتونم بگم خوشحالم... حرفاتو خوندم...خوشحالم که مث گذشته هنوزم می نویسی بهترینا رو برات آرزو می کنم شاد باشی همیشه[گل]

کتایون

[ناراحت]

عباس

سلام من می خوام بدونم که مادر شما از کجا به این مطلب رسیده اند؟ در حالی که من تحقیق کردم وبه این نتیجه رسیدم که هیچ کس برای من رهبر عزیزم نمی شود و جان خود را فدای او می کنم چون هیچ گاه خلاف دین از او نه شنیده ام و نه دیده ام زندگی ساده ی ایشان مرا به یا زندگی امیر المومنین علی ابن ابی طالب می اندازد و هیچ کس مانند ایشان برای انقلاب زحمت نکشیده است و برای تمام سخنانم مدرک دارم و الا به راحتی مطیع کسی نمی شوم.

حسین

خاک تو سر همتون به جز اولی جانم فدای اسلام و رهبر و گوهم نثار شما

مائده

سلللللللللام دوستم این چه متنیه نوشتی اخخخخخخخخخخه؟؟؟؟؟؟؟؟ به خدا ما هممون یه روز میمیریم و باید واسه همه حرفامون دلیل بیاریم اثبات این بی دینی رو از کجا اووردی؟؟؟؟؟؟بگو شاید ما نااگاها هم اگاه شیم درسته که احمدی نزادو قبول نداریم ولی این چه ربطی به بی کفایتی اقا داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آی دوت نوووووووووو!!!!!!!!!![تعجب] خدااااااااااااااایاااااااااااا ما رو از این تحلیلای سیاسی چپندر قیچیه مردم نجاااااااااااااااااات بده[گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه] هر کی هر کاری دلش میخواد میکنه انگااااااااااااااااار!!!!!!!!!!!!!!!!!! هیچ وقت روز کنکورو یادم نمیره وقتی میگن واسه روح شکوهمند بنیان گذار انقلاب اسلامی صلوات بفرستین همه میخندن حتی مسئولای دانشگاه ارهههههه دیگه شیکما که سیر شده گذشتشون یادشون رفته ای کاااااارد بخوره به شیکم حق نشناس خدایاااا حال و احوال مردم روزگارم تلخ شده چه تلخخخخخخخخخخ این بی ب سی ادمایی که مخشون رو به انقزاضرو خیلی دوس داره اره همینطوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!